موزاییک کاری چیست؟

احتمالا نام موزاییک را زیاد شنیده اید! موزاییک از جمله مصالح ساختمانی ست که کاربردهای فراوانی دارد و اغلب به عنوان کفپوش فضاهای داخلی و خارجی در ساختمان های مسکونی و غیر مسکونی و همچنین محوطه‌ پارک ها و دیگر اماکن عمومی مورد استفاده قرار می گیرند. موزاییک کاری در واقع به فرآیند اجرا و نصب موزاییک گفته می شود که باید به دست متخصصین موزاییک‌کاری انجام شود. اجرای اصولی موزاییک کاری از نظر ماندگاری و دوام بیشتر و همچنین زیبایی و ظرافت اهمیت زیادی دارد و بهتر است که اجرای آن به دست یک موزاییک کار حرفه ای و با تجربه سپرده شود. در ادامه به سوالات شما درباره مزایا و معایب موزاییک کاری و هزینه اجرای آن پاسخ می دهیم و بهترین روش برای پیدا کردن یک موزاییک کار خوب را معرفی می کنیم.

در چه صورت به یک موزاییک کار نیاز دارید؟

همانطور که اشاره شده موزاییک‌کاری کاربردهای بسیار گسترده ای در ساختمان‌سازی دارد و اغلب به عنوان کفپوش مورد استفاده قرار می گیرد. برخی از کاربردهای موزاییک‌کاری شامل موارد زیر می باشد:

 • کفپوش فضای داخلی در خانه
 • موزاییک کاری حیاط خانه
 • کفپوش فضاهای داخلی و خارجی در ادارات
 • کفپوش فضاهای داخلی و خارجی در مدارس
 • کفپوش فضاهای داخلی و خارجی در بیمارستان ها
 • موزاییک کاری پشت بام
 • موزاییک کاری کف استخر
 • موزاییک کاری روی دیوار
 • موزاییک کاری کف پارک ها و پیاده روها

لازم به ذکر است که امروزه به دلیل تنوع بسیار زیاد کفپوش ها از جمله انواع کاشی، سرامیک، پارکت و لمینت، استفاده از موزاییک در فضاهای داخلی و به ویژه در دکوراسیون داخلی خانه ها، کمتر مورد استفاده قرار می گیرد و بیشتر در فضاهای بیرونی استفاده می شود.

چگونه یک موزاییک کار خوب پیدا کنید؟

موزاییک کاری یکی از خدمات ساختمانی در شرکت های ارائه کننده خدمات ساختمانی می باشد. این شرکت ها اغلب خدمات خود را به صورت آنلاین نیز ارائه می دهند. بسیاری از شرکت های خدمات ساختمانی و موزاییک کاران حرفه ای در سایت آب و خاک سازان نیز فعالیت می کنند. در نتیجه می توانید با اطمینان خاطر و بدون نگرانی اقدام به ثبت درخواست برای استخدام یک موزاییک کار ماهر در سایت آب و خاک سازان نمایید و همچنین از خدمات پشتیبانی آب و خاک سازان نیز استفاده کنید.

هزینه موزاییک کاری چقدر است؟

هزینه موزاییک کاری اغلب بر اساس متر مربع محاسبه می شود. اما عوامل دیگری نظیر قیمت مصالح در شهر محل پروژه، نوع و مدل موزاییک انتخاب شده و همچنین ابعاد موزاییک ها نیز هر یک به نحوی بر روی قیمت موزاییک کاری اثر می گذارند. موزاییک ها در انواع و مدل های مختلفی تولید می شوند و از نظر برند و مرغوبیت نیز با یکدیگر تفاوت دارند که این مسئله تاثیر مستقیمی بر روی قیمت آن ها دارد. همچنین موزاییک ها ابعاد مختلفی دارند. هر چقدر که ابعاد موزاییک ها کوچک تر باشد قیمت نصب موزاییک نیز افزایش می یابد. ما در آب و خاک سازان لیستی از قیمت های مربوط به انواع موزاییک و موزاییک کاری را در اختیارتان گذاشته ایم که می تواند راهنمای شما باشد.

مزایا و معایب موزاییک کاری کدامند؟

مهم ترین مزیت موزاییک ها در واقع مقاومت بالای آن ها در مقابل فشار و ضربه است. همچنین قیمت مناسب و مقرون به صرفه‌ی موزاییک‌کاری نسبت به اجرای سایر کفپوش ها و نصب آسان و سریع آن نیز از دیگر مزیت های موزاییک کاری به حساب می آیند. علی رغم اینکه امروزه موزاییک ها بروزتر و جذاب تر از گذشته ساخته می شوند اما به دلیل تنوع بسیار زیاد انواع کفپوش ها و دیوارپوش ها، اجرای موزاییک به عنوان کفپوش و دیوارپوش در دکوراسیون داخلی طرفداران زیادی ندارد و استفاده از آن برای فضاهای بیرونی مناسب تر می باشد.

مطلب پیشنهادی: مصالح متداول و روش اجرای نازک کاری کف

استخدام آنلاین موزاییک کار از طریق آب و خاک سازان چه مزیتی دارد؟

 

به طور کلی به دلیل بستر رقابتی سالمی که به دلیل سیاست های سایت آب و خاک سازان در بین شرکت های خدمات ساختمانی جریان دارد، استفاده از کلیه‌ خدمات این سایت مقرون به صرفه بوده و به نفع مشتری می باشد. همچنین استخدام آنلاین یک موزاییک کار حرفه ای از طریق آب و خاک سازان مزیت های زیر را نیز به دنبال دارد:

 • استفاده از خدمات آنلاین آب و خاک سازان
 • پیدا کردن یک موزاییک کار با تجربه در نزدیکی خودتان
 • امکان دیدن نمونه کارهای اجرا شده توسط متخصصین موزاییک کاری در آب و خاک سازان
 • صرفه جویی در هزینه و زمان
 • استفاده از خدمات پشتیبانی آب و خاک سازان

چگونه از طریق آب و خاک سازان، موزاییک کار استخدام کنید؟

به منظور استخدام موزاییک کار از طریق آب و خاک سازان، می توانید به سامانه ثبت درخواست سایت بروید، به چند سوال پاسخ دهید و خیلی راحت درخواست خود را ثبت کنید. کارشناسان آب و خاک سازان درخواست شما را در اسرع وقت بررسی می کنند و با توجه به نیازتان بهترین متخصصین بنایی و موزاییک کارهای حرفه و مجرب را به شما معرفی می نمایند.

برای کسب اطلاعات بیشتر با ما در تماس باشید